VetApp powołuje Fundację i mocno stawia na CSR.

Fundacja VetApp skupi się na czterech kluczowych obszarach działalności: edukacji społeczeństwa w zakresie opieki nad zwierzętami, wspieraniu schronisk w walce o zdrowie i dobro zwierząt, pomocy adoptującym w codziennej opiece i podnoszeniu jakości życia czworonogów oraz wsparciu lekarzy weterynarii.

Nowy startup VetApp w połowie marca udostępnił innowacyjną aplikację dla opiekunów zwierząt domowych oraz lekarzy weterynarii, która spotkała się z bardzo pozytywną reakcją rynku. Aplikacja posiada funkcję “sprawdź, co dolega Twojemu pupilowi”, profilaktyki, pielęgnacji i dietetyki, które ułatwiają codzienną opiekę nad czworonogami. Firma nie zwalnia tempa i powołuje Fundację VetApp, której misją jest dbanie o dobrostan zwierząt domowych.

“Powołanie Fundacji VetApp, jest podyktowane głęboką wiarą w to, że dobro zwierząt domowych ma fundamentalne znaczenie dla całej społeczności. Poprzez naszą pracę, chcemy podnieść świadomość w temacie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz zaoferować profesjonalną pomoc weterynaryjną na wyciągnięcie ręki, tym najbardziej potrzebującym. Razem możemy stworzyć przyszłość, w której każde zwierzę otrzymuje opiekę, jakiej potrzebuje.” – Artur Oppelt, Prezes Fundacji VetApp.

Zarząd firmy VetApp na start działalności fundacji przekazuje na pomoc schroniskom dostępy do usługi o równowartości 100 000 PLN

Misją nowopowstałej Fundacji jest również promowanie innowacyjnego podejścia do opieki nad zwierzętami oraz zapewnienie szybkiego i efektywnego dostępu do niezbędnej pomocy weterynaryjnej w zaledwie kilka sekund.

Pierwszym celem Fundacji jest zapewnienie darmowego dostępu do platformy wspierającej w diagnostyce, profilaktyce, pielęgnacji i dietetyce tym najbardziej potrzebującym, czyli schroniskom dla zwierząt oraz adoptującym, którzy rozpoczynają przygodę z opieką nad czworonogami. W tym celu startup VetApp przekazał na działalność Fundacji 1700 dostępów do platformy VetApp Premium o łącznej wartości ponad 100 000 PLN.

“Chcemy wesprzeć i uhonorować ludzi, którzy toczą codzienną walkę o poprawę jakości życia czworonogów. Oferujemy im narzędzie, które nie tylko uprości proces opieki nad zwierzętami, ale również wyposaży opiekunów i specjalistów w zaawansowane opcje pre-diagnostyczne. Te innowacyjne rozwiązania zapewnią możliwość bardziej precyzyjnego monitorowania stanu zdrowia, co pozwoli na szybsze reagowanie na ewentualne problemy zdrowotne psów i kotów, gwarantując tym samym ich lepsze życie oraz zdrowie. Platforma adresuje również problemy lekarzy weterynarii, gwarantując im bezpieczeństwo i komfort pracy poprzez elektroniczny zapis wywiadu medycznego oraz zaawansowane funkcjonalności diagnostyczne.” – Artur Oppelt, Prezes Fundacji VetApp.

Zainteresowane współpracą schroniska mogą kontaktować się bezpośrednio z Fundacją VetApp poprzez formularz kontaktowy na stronie lub mailowo na adres FUNDACJA@VETAPP.APP

VetApp powołuje Fundację i mocno stawia na CSR.